Materiały budowlane i narzędzia


Materiały budowlane
Projekty budowlane mogą być szczególnie złożone i kosztowne, a co za tym idzie – wymagać ogromnych nakładów materiałów budowlanych do ich realizacji. W związku z tym firmy świadczące usługi budowlane chcą kupować specjalistyczne produkty po przystępnej cenie – Centro-Met to miejsce, w którym dostaniesz wszystkie niezbędne materiały budowlane.

Bez względu na to, czy robisz zakupy w imieniu firmy budowlanej, czy jako osoba prywatna – dostaniesz u Nas absolutnie każdy materiał budowlany. Jeśli coś okaże się chwilowo niedostępne w Naszym asortymencie, sprowadzimy to dla Ciebie jak najszybciej!

Nasza bogata oferta materiałów budowlanych jest trudna do przebicia przez konkurencję, ponieważ współpracujemy z głównymi producentami, którzy wysyłają produkty bezpośrednio do Nas. Zapewnia to największy wybór i daje pewność, że to właśnie w Centro-Met znajdziesz produkty, których potrzebujesz, w atrakcyjnych cenach.

W Centro-Met zapewniamy konkurencyjne ceny! Sprawdzamy najnowsze oferty najlepszych materiałów budowlanych po to, aby zaoszczędzić Twój czas i pieniądze. Wspieramy również polską produkcję i innowacje, a także zapewniamy dostępność materiałów od wiodących, światowych marek.

Zajrzyj do Naszej oferty, aby poznać szeroki asortyment materiałów budowlanych!

Strukturalne tynki elewacyjne
Strukturalne tynki elewacyjne poprawiają właściwości izolacyjne budynku, ale także zapewniają jego właściwą ochronę przed przenikaniem wody i zapewniają estetyczny wygląd. Produkt ten oferuje szeroką gamę tynków na bazie różnych spoiw, tj. mineralnych, akrylowych, krzemianowych, silikonowych, silikonowo-silikonowych, elastomerowych.

 • Tynki akrylowe – najpopularniejszy rodzaj tynków. W tym przypadku spoiwo jest dyspersją żywic syntetycznych. Tynki akrylowe są elastyczne, strukturalnie zwarte, hydrofobowe (o niskiej chłonności) wytwarzane w postaci gotowej do użycia pasty barwnej, którą można stosować bezpośrednio po wymieszaniu. Specyfika chemiczna tego typu tynków umożliwia stworzenie praktycznie nieograniczonej palety kolorów.
  Tynki akrylowe są uniwersalne i można je stosować w każdym obszarze elewacji. Są łatwo zmywalne, odporne na uszkodzenia i porośnięte glonami i grzybami, gdy są odpowiednio chronione.
 • Silikonowe tynki to najnowsza generacja tynków elewacyjnych, w których spoiwo opiera się głównie na emulsjach żywic silikonowych i dyspersji polimerowej. Ten rodzaj powłoki wykończeniowej zapewnia właściwości, takie jak elastyczność, hydrofobowość i przepuszczalność pary w najbardziej efektywny sposób.
  Tynk silikonowy jest kombinacją najbardziej korzystnych cech tynków teksturowanych mineralnych i organicznych, jego głównymi atutami są szerokie spektrum kolorów, bardzo dobre właściwości aplikacyjne i możliwość stosowania na wełnie, styropianie EPS, płytach fenolowych i cementowych płytach nośnych. Produkowany w postaci gotowej do użycia pasty kolorowej, którą można stosować bezpośrednio po wymieszaniu.
 • Tynki silikatowe są wykonane z wodorotlenku potasu z żywicami syntetycznymi, które zmniejszają wchłanianie wody, odpowiedzialne za początkowe wiązanie i stabilność koloru. Mineralny wypełniacz (wodorotlenek potasu) o silnej reakcji alkalicznej (bardzo wysokie pH) w naturalny sposób zwiększa odporność tynków krzemianowych na rozwój grzybów. Tynk silikatowy również należy do grupy tynków mineralnych dzięki właściwościom nadawanym przez mieszaninę krzemianu i spoiw polimerowych, które przywierają przez odparowanie wody. Również chemicznie, ze względu na absorpcję dwutlenku węgla ze środowiska, tworząc strukturę nierozpuszczalną w wodzie. Ze względu na pigmentację tylko pastami organicznymi, paleta kolorów opiera się na jasnych, pastelowych kolorach bez żywych odcieni.
  Podsumowując, tynki silikatowe łączą się dobrze z podłożami mineralnymi (w tym podkładami tynkarskimi silikatowymi wzmocnionymi izolacją), są wysoce paroprzepuszczalne, odporne na czynniki środowiskowe. Są one wrażliwe na warunki pogodowe podczas procesu aplikacji, ale nadal są bardzo funkcjonalne i trwałe

Farby elewacyjne (akrylowe, silikonowe i silikatowe)
Farby elewacyjne są nie tylko przeznaczone do projektowania – ich główną funkcją jest ochrona konstrukcji budynku. Solidny system fasadowy jest możliwy tylko wtedy, gdy powłoka jest optymalnie dopasowana do odpowiedniego podłoża. Przy wyborze właściwej powłoki elewacyjnej, warunki otoczenia i specyfikacje kolorów również odgrywają rolę.

 • Farba elewacyjna akrylowa to farba odporna na warunki atmosferyczne, nieżółknąca, odporna na ścieranie, zapewniająca „oddychające ściany”. Farba zewnętrzna do malowania ścian i sufitów z betonu, cementu lub tynku cementowo-wapiennego, ścian, powierzchni gipsowych, cementowego włókna drzewnego. Nadaje się również do malowania tynków akrylowych.
 • Silikonowa farba elewacyjna jest odporna na warunki atmosferyczne, zmydlanie i agresywne substancje w powietrzu, a także na osadzanie się glonów, mchu i grzybów. Idealnie nadaje się do stosowania na powierzchniach mineralnych, kamieniu naturalnym, a także jako powłoka do renowacji dobrze przylegających powłok farb silikatowych, matowych farb emulsyjnych i tynków oraz nie uszkodzonych systemów izolacyjnych ścian zewnętrznych. Ma strukturę mineralną, wysoką wytrzymałość na pokrycie i jest dobrze przepuszczalna dla pary wodnej i CO2. Zalecana do malowania starszych budynków i tynków o wysokiej zawartości wapna.
 • Silikatowa farba elewacyjna tworzy szczególnie przepuszczalną powłokę. Jest idealna do stosowania na powierzchniach mineralnych, takich jak ściany i sufity z betonu, gipsu, wapna i cementowo-wapiennego, cegieł, cementowych włókien drzewnych. Także do malowania dobrze przylegających powłok wapiennych, mineralnych i silikatowych farb i podłoży zagruntowanych silikatowym gruntem.